همایش پلیس،امنیت و اصناف در جزیره کیش

همایش پلیس،امنیت و اصناف

متن سخنرانی مدیرعامل جامعه بازاریان در همایش پلیس، امنیت و اصناف

 سلام و عرض ادب و  احترام، خدمت مدعوین محترم…………..به ویژه برادر بزرگوار جناب سرهنگ جهانبخش  و عرض تبریک به مناسبت هفته ناجا، این ایام را به تمامی دلاور مردان عرصه امنیت کشور خصوصا پلیس مقتدر جزیره کیش تبریک و تهنیت عرض میکنم.

امنیت به مفهوم کلی ، آزادی و رهایی از ترس و خطر و تهدید یکی از نیاز های اولیه انسان ها از آغاز زندگی اجتماعی بوده و به عنوان عاملی مهم در جهت رشد و توسعه فرهنگی ، اجتماعی و اقتصادی بشمار می آید. از نگاه مولایمان امام علی (ع) امنیت به مثابه گواراترین نعمت ، مایه رفاه زندگی و یکی از اهداف ذاتی و ماموریت های اساسی حکومت اسلامی است .

بی تردید امنیت کشور در گرو قدرت و اقتدار پلیس است. قدرت پلیس در قالب عِده و عُده ضامن امنیت کشور در مواجهه با دشمنان داخلی و خارجی و اقتدار پلیس در حوزه نفوذ کلام و رفتار، ضامن امنیت اجتماعی است.

پلیس برخاسته از خاستگاه مردمی و زوال ناپذیر است چرا که کسب اقتدار صرفا در سایه قدرت محقق نمی گردد و این ارزش والا با جلب اعتماد و باور مردم و گام برداشتن در مسیر حل مشکلات انها میسر می گردد. امروز مایه افتخار و مباهات است که هوشمندی، همدلی و همزبانی پلیس با مردم و اصناف باعث گردیده تا زمینه تعاملی موثر و دو سویه بین پلیس با مردم و پلیس با اصناف به وجود آید. وقتی سخن از اصناف به میان می آید در واقع اشاره به یک بنیان اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی است که اگر راه دور نرویم در همین دوران معاصر میتوانیم ایفای نقش اصناف را در مشروطه، دفاع از اقتصاد ملی و انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی به روشنی بینیم. اصناف به عنوان حلقه واصل تولید کننده و مصرف کننده دارای جایگاهی ممتاز در عرصه امنیت اقتصادی است و تاثیر گذاری بزرگ آن بر امنیت اجتماعی نیز بر کسی مستور و پوشیده نمی باشد.

نیک میدانیم که بسیاری از نا امنی های اجتماعی متاثر از بیکاری و آثار مخربی همچون طلاق، مواد مخدر، سرقت و دیگر آثار آن است و اشتغال زایی اصناف توانسته است موجبات درمان بسیاری از این بیماریهای اجتماعی را فراهم آورد بطوریکه در حال حاضر حدود ۶ میلیون از شاغلان کشور در حوزه اصناف مشغول به فعالیت می باشند.

لذا با چنین گستردگی، هنر پلیس بوده است که با جلب اعتماد مردم، اقتدار خویش را حاکم و امنیت اجتماعی و اقتصادی ایران اسلامی را رقم زده است.

نظم، زیبایی، آرامش و توسعه  و رونق جزیره در سایه امنیت مفهوم پیدا میکند و حلاوت می بخشد. امروز، نظم، امنیت و قانون مداری در جزیره کیش به معنای واقعی خود بروز و ظهور پیدا کرده و مردم و گردشگران را در برخورد با جلوه های ان به تحسین وا میدارد. در مناطق گردشگری پلیس به عنوان یکی از ارکان مهم و تاثیر گذار در جذب گردشگر محسوب و سعه صدر و تعامل سازنده او ایفا کننده نقشی تعیین کننده است و هم اکنون ما شاهد فراهم امدن چنین بستری در جزیره زیبای کیش هستیم.

آسودگی و احساس امنیت روز و آرامش شب را برای اجتماع، اقتصاد و خانواده هایمان مدیون تلاش ها و تحمل رنج و زحمت های شبانه روزی و بی دریغ پلیس مقتدر جزیره دانسته و بنده به نمایندگی از اعضای جامعه بازاریان و بازرگانان کیش و که در حال حاضر متشکل از بیش از ۳۰ صنف فعال می باشد، مراتب تقدیر و سپاس خود را از جناب سرهنگ جهانبخش فرماندهی محترم نیروی انتظامی ویژه کیش به خاطر تدبیر و تعهد و حمایت های مستمر ایشان و همچنین تمامی نیروهای مقتدر و شریف نیروی انتظامی کیش اعلام می نمایم

هیئت مدیره جامعه بازاریان اعتقاد دارد نیل به مطالبات اعضای  خود را همواره در چهارچوب قوانین و مقررات مربوطه دنبال نماید لیکن به تعاملهای سازنده و دو طرفه پلیس و اصناف افتخار میکند.

 طرفین با درک واقعی از مشکلات،تلاش می کنند تا دوران گذار از موفقیت های سخت را را به سلامت و با حداقل آسیب ها پشت سر بگذارند و بر انها فائق آیند.

باید اذعان نمود که روابط موثر فی مابین تشکلهای صنفی، با نیروی محترم انتظامی زمینه های مناسب را برای هماهنگی و همکاری های لازم فراهم آورده که امیدواریم، با تقویت چنین روابطی و با همدلی و همزبانی بیشتر، شاهد موفقیت های افزونتری برای توسعه و سربلندی جزیره زیبای کیش باشیم.

از درگاه خداوند مهربان میخواهیم که تلاشگران بزرگ عرصه امنیت را همواره از جمیع بلیات مصون و محفوظ و انها را در تمامی شئونات زندگی، سربلند و مقتدر و موفق بدارد.

از حوصله سروران گرامی سپاسگزارم.