همایش پلیس،امنیت و اصناف در جزیره کیش

همایش پلیس،امنیت و اصناف

متن سخنرانی مدیرعامل جامعه بازاریان در همایش پلیس، امنیت و اصناف

 سلام و عرض ادب و  احترام، خدمت مدعوین محترم…………..به ویژه برادر بزرگوار جناب سرهنگ جهانبخش  و عرض تبریک به مناسبت هفته ناجا، این ایام را به تمامی دلاور مردان عرصه امنیت کشور خصوصا پلیس مقتدر جزیره کیش تبریک و تهنیت عرض میکنم.

امنیت به مفهوم کلی ، آزادی و رهایی از ترس و خطر و تهدید یکی از نیاز های اولیه انسان ها از آغاز زندگی اجتماعی بوده و به عنوان عاملی مهم در جهت رشد و توسعه فرهنگی ، اجتماعی و اقتصادی بشمار می آید. از نگاه مولایمان امام علی (ع) امنیت به مثابه گواراترین نعمت ، مایه رفاه زندگی و یکی از اهداف ذاتی و ماموریت های اساسی حکومت اسلامی است .

بی تردید امنیت کشور در گرو قدرت و اقتدار پلیس است. قدرت پلیس در قالب عِده و عُده ضامن امنیت کشور در مواجهه با دشمنان داخلی و خارجی و اقتدار پلیس در حوزه نفوذ کلام و رفتار، ضامن امنیت اجتماعی است.

پلیس برخاسته از خاستگاه مردمی و زوال ناپذیر است چرا که کسب اقتدار صرفا در سایه قدرت محقق نمی گردد و این ارزش والا با جلب اعتماد و باور مردم و گام برداشتن در مسیر حل مشکلات انها میسر می گردد. امروز مایه افتخار و مباهات است که هوشمندی، همدلی و همزبانی پلیس با مردم و اصناف باعث گردیده تا زمینه تعاملی موثر و دو سویه بین پلیس با مردم و پلیس با اصناف به وجود آید. وقتی سخن از اصناف به میان می آید در واقع اشاره به یک بنیان اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی است که اگر راه دور نرویم در همین دوران معاصر میتوانیم ایفای نقش اصناف را در مشروطه، دفاع از اقتصاد ملی و انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی به روشنی بینیم. اصناف به عنوان حلقه واصل تولید کننده و مصرف کننده دارای جایگاهی ممتاز در عرصه امنیت اقتصادی است و تاثیر گذاری بزرگ آن بر امنیت اجتماعی نیز بر کسی مستور و پوشیده نمی باشد.

نیک میدانیم که بسیاری از نا امنی های اجتماعی متاثر از بیکاری و آثار مخربی همچون طلاق، مواد مخدر، سرقت و دیگر آثار آن است و اشتغال زایی اصناف توانسته است موجبات درمان بسیاری از این بیماریهای اجتماعی را فراهم آورد بطوریکه در حال حاضر حدود ۶ میلیون از شاغلان کشور در حوزه اصناف مشغول به فعالیت می باشند.

لذا با چنین گستردگی، هنر پلیس بوده است که با جلب اعتماد مردم، اقتدار خویش را حاکم و امنیت اجتماعی و اقتصادی ایران اسلامی را رقم زده است.

نظم، زیبایی، آرامش و توسعه  و رونق جزیره در سایه امنیت مفهوم پیدا میکند و حلاوت می بخشد. امروز، نظم، امنیت و قانون مداری در جزیره کیش به معنای واقعی خود بروز و ظهور پیدا کرده و مردم و گردشگران را در برخورد با جلوه های ان به تحسین وا میدارد. در مناطق گردشگری پلیس به عنوان یکی از ارکان مهم و تاثیر گذار در جذب گردشگر محسوب و سعه صدر و تعامل سازنده او ایفا کننده نقشی تعیین کننده است و هم اکنون ما شاهد فراهم امدن چنین بستری در جزیره زیبای کیش هستیم.

آسودگی و احساس امنیت روز و آرامش شب را برای اجتماع، اقتصاد و خانواده هایمان مدیون تلاش ها و تحمل رنج و زحمت های شبانه روزی و بی دریغ پلیس مقتدر جزیره دانسته و بنده به نمایندگی از اعضای جامعه بازاریان و بازرگانان کیش و که در حال حاضر متشکل از بیش از ۳۰ صنف فعال می باشد، مراتب تقدیر و سپاس خود را از جناب سرهنگ جهانبخش فرماندهی محترم نیروی انتظامی ویژه کیش به خاطر تدبیر و تعهد و حمایت های مستمر ایشان و همچنین تمامی نیروهای مقتدر و شریف نیروی انتظامی کیش اعلام می نمایم

هیئت مدیره جامعه بازاریان اعتقاد دارد نیل به مطالبات اعضای  خود را همواره در چهارچوب قوانین و مقررات مربوطه دنبال نماید لیکن به تعاملهای سازنده و دو طرفه پلیس و اصناف افتخار میکند.

 طرفین با درک واقعی از مشکلات،تلاش می کنند تا دوران گذار از موفقیت های سخت را را به سلامت و با حداقل آسیب ها پشت سر بگذارند و بر انها فائق آیند.

باید اذعان نمود که روابط موثر فی مابین تشکلهای صنفی، با نیروی محترم انتظامی زمینه های مناسب را برای هماهنگی و همکاری های لازم فراهم آورده که امیدواریم، با تقویت چنین روابطی و با همدلی و همزبانی بیشتر، شاهد موفقیت های افزونتری برای توسعه و سربلندی جزیره زیبای کیش باشیم.

از درگاه خداوند مهربان میخواهیم که تلاشگران بزرگ عرصه امنیت را همواره از جمیع بلیات مصون و محفوظ و انها را در تمامی شئونات زندگی، سربلند و مقتدر و موفق بدارد.

از حوصله سروران گرامی سپاسگزارم.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا مایل به ثبت دیدگاه خود می باشید؟
شما می توانید اطلاعات تان به اشتراک بگذارید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *