کیش – ایرنا – براساس آمارهای اعلام شده، فرودگاه بین المللی جزیره کیش روز دوشنبه 22 بهمن با تردد 18 هزار و 448 مسافر رکورد بی سابقه ای را در تاریخ فرودگاه این جزیره ثبت کرد.

به گزارش ایرنا، اجرای برنامه های متنوع و شاد و رویدادسازی های فرهنگی اجتماعی، در دهه مبارک فجر درکنار سایر جاذبه های طبیعی کیش موجب شد تا آمار تردد مسافران به این جزیره در همسنجی با مدت مشابه سال گذشته، 32 درصد افزایش یابد.

همچنین فرودگاه کیش در روز 22 بهمن شاهد فرود و فراز 125 پرواز بود که این آمار در مقایسه با تاریخ مشابه در سال قبل 28 درصد افزایش داشته است..

رکورد قبلی فرودگاه کیش مربوط به روز یازدهم فروردین سال 96 بود، که در این روز 17 هزار و 788 مسافر به این فرودگاه وارد و یا از آن خارج شدند.

**رونق به بازار رکود زده کیش بازگشت**

در ایام دهه مبارکه فجر و به تبع افزایش آمار مسافران، تا اندازه ای رونق به فروشگاه ها و بازار رکود زده کیش بارگشت و هتل ها نیز پر بود.

کارشناسان امور اقتصادی و گردشگری معتقدند: در سایه رویداد سازی متنوع و اجرای قوانین مناطق آزاد، می توان به اقتصاد مناطق آزاد بویژه جزیره کیش تحرک دوباره بخشید و مقصد گردشگران ایرانی را از خارج کشور به سمت این مناطق هدایت کرد که این اقدام می تواند از حروج سالانه میلیاردها دلار ارز از کشور جلوگیری و موجب شکوفایی مناطق آزاد شود.

به گفته این کارشناسان،بخش مهمی از جاذبه های گردشگری برای ایرانیان که به خارج سفر می کنند، خرید و سوغات که این جاذبه را باید در مناطق آزاد از جمله کیش فراهم کنیم تا بتوانیم مقصد گردشگری هموطنان را از خارج به داخل تغییر دهیم و ضمن رونق کسب و کار در مناطق آزاد از خروج میلیاردها دلار ارز جلوگیری کنیم.

به گفته رحمان سادات نجفی مدیرعامل جامعه بازریان و بازرگانان کیش، سالانه حدود 18 میلیون گردشگر ایرانی به کشورهای مختلف سفر می کنند که این مسافران اگر هرکدام یک هزار دلار برای این سفرها هزینه کنند سرجمع آن حدود 18 میلیارد دلار می شود این درحالییست که با عرضه کالای مناسب در مناطق آزاد می توان بخشی عظیم از این هزینه ها را وارد اقتصاد این مناطق و تبع آن اقتصاد ملی کرد.