امضای تفاهم نامه همکاری بین سازمان منطقه آزاد کیش و شستا

سازمان منطقه آزاد کیش و شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماع (شستا)به منظور سرمایه گذاری های مشترک و توسعه مناسبات دو جانبه تفاهم نامه همکاری منعقد کردند.

به گزارش کیش نیوز و به نقل از روابط عمومی شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی ، این تفاهم نامه را مهندس مرتضی لطفی مدیرعامل شستا و دکتر انصاری لاری مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش درحضور دکتر مهدوی عادلی رییس هیات مدیره سازمان تامین اجتماعی ، دکتر سهمانی مدیرعامل بانک رفاه کارگران، دکتر سعیدی و دکتر خانزادی دو تن از معاونان سازمان  منطقه آزاد کیش و دکتر افتخار مدیرعامل شرکت ایران سازه درتهران امضا کردند.

مهندس لطفی مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی در آغاز این مراسم با اشاره به ظرفیت های مهم منطقه آزاد کیش و گروه معظم شستا تصریح کرد این تفاهم نامه در راستای بهره مندی از پتانسیل ارزشمند مجموعه بزرگ تامین اجتماعی ،بانک رفاه ، مقوله دارو و درمان و گردشگری به نمایندگی شستا و منطقه آزاد کیش منعقد میشود.

وی به سفر اخیر هیات عالی شستا به کیش و حسن همکاریها با مدیران منطقه ازاد کیش اشاره وخاطرنشان کرد درشرایط خطیر کنونی بخصوص تحریمهای یکجانبه امریکا ، شستا مصمم به تعمیق روابط و اجرایی کردن مفاد این تفاهم نامه باتشکیل کمیته های اجرایی و راهبردی در اسرع وقت است.

دکتر انصاری لاری مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش نیز در این مراسم با معرفی ظرفیت ها وفرصت های سرمایه گذاری کیش و مجموعه تامین اجتماعی بویژه شستا تصریح کرد با امضای این تفاهم نامه دوطرف درمسیر راهی قرارگرفتند تا از همه توان و پتانسیل خود جهت گسترش همکاریهای همه جانبه استفاده کنند.

وی باتبیین برنامه و راهبردهای پیش رو در کیش افزود: سازمان منطقه آزاد کیش با همه توان آماده تسهیل امور جهت ارتقا همکاری ها و تبدیل کیش به مرکز مهم فعالیتهای تامین اجتماعی علی الخصوص شستا به عنوان یکی ازبزرگترین مجموعه های تجاری ، اقتصادی و مالی کشور در ابعاد داخلی و بین المللی است.

دکتر محمد حسین مهدوی عادلی رییس هیات مدیره سازمان تامین اجتماعی هم تاکید کرداین سازمان با دارا بودن ۴۲ میلیون بیمه شده هیچ بودجه دولتی ندارد و سازمانی مردم نهاد است و مشمول تحریمها نخواهد بود بر همین مبنا میتواند نقش مهمی در کمک به تامین نیازهای مختلف مردم در برهه حساس کنونی داشته باشد.

وی با اشاره به مطالبات ۱۸۰ هزار میلیارد تومانی سازمان تامین اجتماعی از دولت تصریح کرد به طرق مختلف درپی کاهش این مطالبات ازجمله خواستار دریافت میدان گازی کیش به عنوان بخشی از مطالباتمان از دولت هستیم.

وی آمادگی تامین اجتماعی را برای تبدیل کیش به مرکز توریسم درمانی با مشارکت مجموعه های تابعه ازجمله شستا و هلدینگ گردشگری تامین اعلام کرد.

دکترسهمانی مدیرعامل بانک رفاه نیز گفت : امروز اراده لازم بین مسئولان دو طرف برای گسترش همکاریها رد بالاترین سطح وجود دارد.

وی افزود:بانک رفاه هم در راستای توسعه همکاریها در مناطق ازاد بویژه کیش آماده گسترش نقش آفرینی خود است و ضروری است مدیران عالی منطقه با رفع برخی محدودیت ها موجود ، شرایط و تسهیلات بهتری را برای فعالیت بیشتر تامین اجتماعی بویژه بانک رفاه اختصاص دهند.

قراردادهمکاری شستا و کیش با هدف تدوین چارچوب  واحد و جامعی برای بهره‌گیری از تسهیلات مقرراتی، شرایط مساعد و توانمندی‌های ویژه و صلاحیت‌های قانونی طرفین به منظور فراهم سازی زمینه های لازم برای توسعه مناسبات امضا شد.

به اشتراک گذاری دانش فنی، ارتباطاتی، تجارت و به طور کلی مزایای نسبی و رقابتی هر یک از طرفین به ویژه درعرصه داخلی و بین المللی با هدف توسعه سرمایه گذاری در جزیره کیش، شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) دفاتر شرکت‌های فعال خود ازجمله دفاتر شرکت های بازرگانی، گردشگری،کشتیرانی ، دریانوردی و صنعتی به ویژه در حوزه نفت و گاز و پتروشیمی را به منظور بهبود مراودات و بهره‌مندی از مزایای جزیره کیش در این جزیره مستقر و فعال می نماید،انتقال و توسعه فناوری در حوزه های گوناگون شامل صنایع با فناوری پیشرفته (Hightech) ، گردشگری، بازرگانی و تجارت و حوزه‌های صنعتی به ویژه نفت و گازو پتروشیمی و حوزه کشتیرانی و دریانوردی ازجمله مهمترین مفاد این تفاهم نامه است.

برگزاری کنفرانسها ، نشست ها ، جلسات کسب و کار و مذاکره و به طور کلی هرگونه رویداد داخلی و بین المللی شستا در جزیره کیش به انجام خواهد رسید. مشارکت و سرمایه گذاری شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) در پروژه های زیرساختی و سرمایه‌گذاری جزیره کیش . عرضه ی محصولات وکالاهای تولیدی شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) در بورس کالای کیش . بازگشایی دفتر کارگزاری شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) درجزیره کیش .ترتیبات و همکاریهای لازم مقامات کیش درخصوص واردات کالاهای موردنیاز کشور جهت مقابله با تحریم ها ازطریق این منطقه آزاد از دیگر مفاد این تفاهم نامه است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا مایل به ثبت دیدگاه خود می باشید؟
شما می توانید اطلاعات تان به اشتراک بگذارید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *